Індексація зарплати.Програми BAS
Які налаштування потрібно виконати в базі для корректного розрахунку індексації зарплати? Даний порядок підійде для програм :
- BAS КУП;
- BAS ЗУП.
Для коректного розрахунку індексації в програмі BAS потрібно:
1. Призначити працівнику планове нарахування «Індексація зарплати».
2. Щомісячно вносити в програму актуальні індекси споживчих цін (індекс інфляції).
3. Контролювати актуальність розміру прожиткового мінімуму в програмі.
4. Встановити правильні базові періоди працівникам або штатним одиницям які вони займають.
5. Перевірити правильність налаштувань для коректного розрахунку індексації пропорційно відпрацьованому часу.
Виконати пункт 1 можна в Наказі про прийом на роботу для нового працівника або в Кадровому переміщенні для вже працюючого.
Індекси споживчих цін реєструються в програмі в регістрі відомостей «Індекс інфляції». Реєстрацію індексів можна проводити самостійно вручну або ж автоматично при наявності діючої ІТС підписки, яка включає в себе «RDI Service». Індекси оновлюються ще і при встановлені оновлення на програму, але виходять вони не кожного місяця, тому покладатися лише на них не варто.
Прожитковий мінімум вноситься в регістр відомостей «Прожиткові мінімуми». При розрахунку індексації це важливий параметр, бо індексуються лише доходи в рамках прожиткового мінімуму. Оновлюються розміри прожиткового мінімуму тими ж методами, що і індекс інфляції.
Базовий період – це місяць, що передує місяцю, з якого потрібно починати перемножувати індекси інфляції для отримання коефіцієнту індексації. Для прикладу, якщо індекси потрібно перемножувати з 01 січня 2024 року, то базовим місяцем буде грудень 2023 року. В програмі BAS базовий період встановлюється за кожною штатною одиницею (посада в підрозділі) документом «Зміна базових періодів індексації».
Розрахунок та нарахування суми індексації відбувається в документі «Нарахування зарплати та внесків».
У користувачів інколи виникають труднощі при розрахунку індексації пропорційно відпрацьованому часу. В основному таке трапляється по працівниках з неповним робочим днем і основним нарахуванням в днях: Оплата по окладу, Оплата за денним тарифом. Тобто у таких працівників кількість відпрацьованих днів співпадає з графіком повного робочого часу, а годин менше. В такій ситуації працівнику слід призначити «основне» нарахування, що залежить від відпрацьованих годин, а не днів: "Оплата по окладу (по годинах)", "Оплата за годинним тарифом".
Спеціалісти компанії Evsesvit допоможуть розібратися з усіма помилками і труднощами при розрахунку індексації, звертайтеся за консультацією.